Що таке динамічна поза?
Динамічна робоча поза – це поєднання безлічі поз і перехід від однієї пози до іншої в процесі роботи. Ви можете легко працювати лежачи, сидячи, стоячи, навпочіпки.
Якась одна поза не є небезпечною – небезпечно знаходиться довго в одній позі!
Стояти чи сидіти можна тисячею способів, переносячи навантаження на різні частини тіла. Наприклад, переступаючи з ноги на ногу, ви задієте м’язи ніг. А їх активність створює подобу насоса, який сприяє венозному поверненню і значно знижує ризик венозних проблем і набряків.
Що значить працювати стоячи?
Кращий спосіб вирішити проблему сидіння – це не сидіти. І найкраща альтернатива цьому – працювати стоячи. Це не новинка: трохи більше ста років тому стоячи працювало більшість офісних працівників.
У цій позі працюють великі м’язи кора, в два рази в порівнянні з сидячим положенням зменшується навантаження на спину, підвищується розумова активність і зменшується рівень стресу (падає рівень кортизолу).
Стоячи ви спалюєте більше калорій. Однак стояти краще на спеціальному килимку босоніж або в зручному взутті. Оптимальна висота стільниці – початок біцепса (при опущеній руці), стільниця повинна бути досить просторою і з заокругленим краєм.
Поза лежачи
Поза лежачи навіть не розглядається як робоча. Однак більш пильний аналіз показує, що в позі лежачи досягається мінімальне навантаження на хребет (в 8 разів менше, ніж сидячи) і повне розслаблення м’язів, зниження рівня стресу і уповільнення пульсу.
Поза лежачи – це поза для креативу і фантазії, вона допомагає знайти нестандартне рішення або ідею. Але не варто використовувати позу лежачи більше 30-40 хвилин. Поєднуйте різні пози і різні види роботи. З точки зору продуктивності монотонну роботу краще виконувати стоячи, роботу, що вимагає надвисокої концентрації, – сидячи, творчу – лежачи.
Як працювати продуктивно?
Працюючи за столом стоячи, можна себе мотивувати: зроблю – сяду (ляжу). Принцип «дотримуйтесь рухового режиму»
У наш час багато говориться про те, що завдання потрібно розбивати на більш дрібні, популярні тайм-менеджерські методики типу «помідорро». Буде чудово, якщо ви структуруєте не тільки свою роботу, але і рух. Значення має навіть проста зміна пози – як то кажуть, stting kills, moving heals. Адже навіть якщо ви просто встанете, а потім сядете, ви вже перезавантажте м’язовий апарат.
Загальне правило: кожні 30 хвилин міняти позу, а кожні 120 хвилин слід організовувати короткий (мінімум 5-10 хвилин) епізод активності (ходьба, присідання).
Наукові дослідження свідчать, що навіть невеликі стоячі перерви йдуть на користь.
Залишити відповідь